close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 31 lipca 2017

  Po niedawnym sukcesie pokazu w Teatrze Wielkim w Warszawie, Maciej Zień nie zwalnia tempa. Już pod koniec lipca po raz kolejny projektant zaprezentuje kolekcję ‘First Lady’ w stolicy Brazylii.

  Kolekcja First Lady – entuzjastycznie odebrana podczas ostatniego pokazu w Warszawie, już 31 lipca 2017 roku zostanie zaprezentowana w Brasilii.

   

  Projektant Maciej Zień jest szczególnie związany z Brazylią. Jego liczne podróże do tego kraju miały nie tylko charakter rekreacyjny ale także biznesowy, jak i również charytatywny, kiedy podczas pobytu nierzadko angażował się w pomoc tamtejszym dzieciom. Maciej udzielał lekcji rysunku najmłodszym mieszkańcom miejscowych faweli.

   

  Wzniosłe cele od zawsze były bliskie polskiemu projektantowi, Maciej od lat wspiera częstochowski dom dziecka. Nie inaczej jest w przypadku nadchodzącego pokazu w Brasillii, który stanowi kontynuację społecznego zaangażowania na rzecz brazylijskich dzieci. Organizacji tego wyjątkowego wydarzenia przyświeca szczytny

  cel. Fundusze zebrane podczas eventu zostaną przeznaczone na poczet organizacji ABRACE – wspierającej dzieci zmagające się z chorobą nowotworową.

   

  Liczne podróże do Brazylii i bezinteresowne zaangażowanie w pomoc potrzebującym zaowocowały wyjątkowym wyróżnieniem dla polskiego projektanta. Maciej Zień doceniony przez brazylijskie elity, jako jedyny artysta z Polski został wybrany, by reprezentować kunszt rodzimej mody przed międzynarodowym audytorium. Pokaz organizowany z inicjatywy polskiej Ambasady RP w Brazylii we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Polski to również wielki zaszczyt dla Macieja Zienia, który swoją najnowszą kolekcję First Lady zaprezentuje przed międzynarodową publicznością i znamienitym gronem tamtejszych notabli.

   

  Wyjątkowego wydarzenie odbędzie się w siedzibie polskiej Ambasady RP w Brazylii, która charakteryzuje się nadzwyczajną architekturą i uchodzi za jeden z piękniejszych budynków w stolicy. Co więcej, miejsce doskonale odzwierciedla motyw przewodni kolekcji First lady, która w wyraźny sposób nawiązuje do etykiety i zasad obowiązujących w świecie dyplomacji. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 lokalnego czasu, symbolizującej porę zachodu Słońca. Oprócz pokazu polskiego projektanta, swoje kolekcje zaprezentuje elitarne grono najbardziej prestiżowych brazylijskich kreatorów mody.

   

  Pokaz objęty jest honorowym patronatem Pierwszej Damy Dystryktu Federalnego – Pani Marcii Rolemberg oraz Konsul RP w Brazylii Pani Katarzyny Braiter, będącej jednocześnie gospodarzem uroczystości. Doniosłego charakteru i prestiżu nadchodzącemu wydarzeniu doda obecność Pani Marcii Rolemberg, która jako żona gubernatora w randze brazylijskich elit dyplomatycznych uważana jest za niezwykle ważną osobistość. Oprócz tego, pokaz uświetni szanowane grono prestiżowych gości - licznych dyplomatów oraz przedstawicieli miejscowych elit.

   

  Informacja prasowa: Iga Chojnicka PR Director Maciej Zień

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: