close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 14 marca 2014

  Promocja polskich uczelni, prezentacje kulturalne, loteria fantowa i wiele innych atrakcji zagości w środę, 19 marca, na kampusie największego uniwersytetu brazylijskiej stolicy. „Dzień polski” towarzyszy wizycie polskiej misji edukacyjnej w Brazylii.

  W dniach 18-25 marca, przedstawiciele 17 uczelni, Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, MNiSW oraz Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji wezmą udział w polskiej misji edukacyjnej w Brazylii. Pierwszym miastem w programie delegacji będzie stolica federalna, gdzie grupa będzie uczestniczyć w „Dniu polskim” na Uniwersytecie w Brasilii (UnB).
   

  Wydarzenie odbędzie się w najbliższą środę w Centralnym Instytucie Naukowym, największym budynku na kampusie. Będą to niecodzienne targi edukacyjne, gdzie oprócz 25 stanowisk zarezerwowanych dla polskich uniwersytetów oraz Delegatury UE, odbędą się liczne prezentacje kulturalne oraz atrakcje. Wśród nich, między innymi, pokazy capoeiry w wykonaniu polsko-brazylisjkiej grupy, mecz piłkarzyków Polska-Brazylia oraz loteria, w której główną wygraną będzie wakacyjny kurs języka i kultury polskiej ufundowany przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. 

   

  Plakat

   “Dzień polski” na UnB:

    Środa, 19 marca 2014, godz. 10 -16  

    Campus Darcy Ribeiro

    “Minhocão” (Entrada Sul)

    Wstęp wolny

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: